Zakład Wulkanizacyjny Zakopane
Kościuszki 10, Zakopane - Tel.: 604 637 715
łańcuchy na koła zakopane, akumulatory zakopane, wulkanizacja zakopane, alufelgi zakopane,

WULKANIZACJA ZAKOPANE

Serwis opon i kół w Zakopanem, akumulatory, łańcuchy na koła Zakopane

Dlaczego azot?

 

Azot zamiast powietrza w oponach to korzystne rozwiązanie. Tlen zawarty w powietrzu łatwo wchodzi w reakcje z gumą i przyspiesza jej starzenie, a to powoduje jej kruszenie, twardnienie, a także zmniejsza jej elastyczność. Przy pompowaniu opon powietrzem atmosferycznym podawanym przez warsztatową sprężarkę, wprowadza się do środka opony wilgoć oraz olej. Najbardziej szkodliwy jest ten ostatni, który jeszcze bardziej przyspiesza starzenie gumy. Pompowanie opon azotem technicznym przeprowadzane jest wprost z profesjonalnej wytwornicy azotu które to urządzenie spręża i wtłacza gaz który przez zastosowanie specjalnych filtrów jest wolny od zanieczyszczeń. Użycie do pompowania opon azotu podwyższa trwałość ogumienia.

Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie powietrza w oponie, powoduje nieregularne zużycie bieżnika i doprowadza do przedwczesnego zużycia opony. Powietrze w kołach kurczy się gdy na polu jest zimno lub rozszerza gdy jest ciepło, ciśnienie rośnie również w trakcie jazdy z powodu tarcia opony o podłoże, koła napompowane azotem nie mają takich wahań ciśnienia, mimo rozgrzania lub schłodzenia koła, ciśnienie pozostaje prawie nie zmienione. Poniżej przykłady naprężeń jakie powstają przy nie prawidłowym ciśnieniu.

Pompując koła powietrzem, ciśnienie w oponach powinno być sprawdzane “na zimno” regularnie co dwa tygodnie, przy zastosowaniu azotu czas ten wydłuża się co najmniej trzykrotnie. namawiamy do regularnych wizyt u nas w warsztacie.

Poniżej zalety azotu:

Co zrobić gdy złapiemy defekt i azot ucieknie?

Nie musimy się martwić, uzupełniamy koło powietrzem, jedziemy do warsztatu i usuwamy usterkę. Jeżeli warsztat w którym naprawialiśmy koło nie ma w sprzedaży azotu, to pompujemy koło powietrzem a azot uzupełniamy w późniejszym terminie w innym warsztacie.

Cena brutto za 1 koło

Polecamy

wynajem samochodów w Zakopanem i Nowym Targu
apartamenty w zakopanem