Zakład Wulkanizacyjny Zakopane
Kościuszki 10, Zakopane - Tel.: 604 637 715
łańcuchy na koła zakopane, akumulatory zakopane, wulkanizacja zakopane, alufelgi zakopane,

WULKANIZACJA ZAKOPANE

Serwis opon i kół w Zakopanem, akumulatory, łańcuchy na koła Zakopane

Dlaczego łańcuchy śniegowe w Zakopanem

 

Wybierasz się w Polskie Tatry? Nie zapomnij o łańcuchach śniegowych!

Założyć łańcuchy śniegowe czy nie założyć łańcuchów śniegowych? To jest pytanie dla każdego, kto bywa w Zakopanem w okresie zimowym. Bez względu na to, jaką decyzję ostatecznie się podejmie – i tak ważne jest, że kierowca zawsze powinien mieć je pod ręką.

łańcuchy na koła zakopaneZdaniem ekspertów wszyscy kierowcy podróżujący na wyższych wysokościach w miesiącach zimowych powinni założyć łańcuchy na opony i to nawet wtedy, gdy przewiduje się, że pogoda będzie słoneczna i przyjemna. Zawsze w tych optymistycznych prognozach, mogą wystąpić opóźnienia i fakt, że ma się wtedy pod ręką łańcuchy na koło Zakopane może stanowić naprawdę wielką różnicę.

Łańcuchy na koło - Dlaczego i kiedy warto?

Zakładanie łańcuchów warto rozważyć na terenach górskich już w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – gdyż w tym czasie trwa oficjalny sezon podróży zimowych. Ludzie, którzy często podróżują przez Zakopane i okoliczne tereny powinni mieć założone łańcuchy, bo inaczej mogą się spotkać z potencjalnymi negatywnymi skutkami zignorowania tej kwestii. W najlepszym przypadku będzie to konieczność tracenia czasu na poszukiwanie łańcuchów, ale może to nawet doprowadzić do odholowania w przypadku, gdy pojazd zablokuje jezdnię, czy co gorsza – groźnego wypadku.

Konsekwencje podróżowania w zimie po terenie górskim bez odpowiedniego przygotowania mogą być poważne, a szczególnie wtedy, gdy deszcz zamienia się w śnieg. Brak wyobraźni nierzadko doprowadza do tego, że ludzie znajdują się w naprawdę trudnej sytuacji.

Łańcuchy śniegowe Zakopane – jak znaleźć odpowiednie?

Z racji tego, że istnieje wiele różnych rodzajów opon, nie można zakładać, że sklepy z częściami samochodowymi lub stacje paliw będą mieć akurat te łańcuchy samochodowe Zakopane, jakich potrzebujesz. Dodatkowo, ceny w jakich będą oferowane w takich miejscach są najprawdopodobniej dużo wyższe, niż zapłaciłbyś w naszym lokalnym punkcie sprzedaży Wulkan Zakopane gdzie oferujemy wszystkie rozmiary do każdego samochodu od ręki!

Ważne jest również to, by przed faktyczną potrzebą skorzystania z łańcuchów na drodze założyć i zdjąć je kilka razy wcześniej w normalnych warunkach, by wiedzieć na co się przygotować.

Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze łańcuchów na opony?

Na punkt ostatni należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż rozróżnia się łańcuchy śniegowe do różnych stylów jazdy. Można dostać inne do zwykłych osobówek i samochodów dostawczych. Dostępne są także łańcuchy dedykowane dla pojazdów ciężarowych i terenowych. Nie można też przy wyborze zapomnieć o różnicy w materialne wykonania – część proponowanych zestawów jest wykonana ze stali stopowej tytanowej, a inna – manganowej. Zwykle nie ma jednak żadnych różnic jeśli chodzi o ogniwa - mają one formę rombową ukośną.

Jesteś w Zakopanem i zapomniałeś o łańcuchach? Spokojnie! Całe szczęście nasz zakład wulkanizacyjny jest na to przygotowany. Nie zbagatelizuj tej kwestii – pamiętając o tym, że w górach pogoda jest najbardziej zmienna. Zadbaj zatem o bezpieczeństwo na drodze!

Potrzebujesz łańcuchów na koła ? Zadzwoń do naszego zakładu znajdującego się w Zakopanem na ulicy Kościuszki 10, pod numer telefonu: 604 637 715. Doradzimy, dobierzemy i założymy odpowiednie łańcuchy na koła twojego samochodu.

łańcuchy śniegowe

 

Polecamy

wynajem samochodów w Zakopanem i Nowym Targu
apartamenty w zakopanem